Bel Soğukluğu Tedavisi

Erkekde Bel Soğukluğu

Bel Soğukluğu Tanısı

Kadınlarda Bel Soğukluğu

Bel Soğukluğu Nedenleri

Bel Soğukluğu Nasıl Bir HastalıktırBel Soğukluğu NedirBel soğukluğu cinsel yollarla veya salgı yolu ile bulaşabilen, Neisserria Gonorrhea adı verilen bakterinin yol açtığı ölümcül bir hastalıktır.

Bel Soğukluğu Nedir?

Bel soğukluğu çoğunlukla erkeklerde görülen ancak bazı kadınlarda da görülebilen bir hastalıktır. Bu hastalık kişinin idrar yollarını tahrip ederek, cinsel organda enfeksiyon oluşumuna yol açabilir. Erkeklerde kısırlığa yol açabilen bu hastalık, kadınlarda da dış gebeliğe sebep olabilmektedir. Tedavisi yapılmadığı takdirde vücuttu hızla üreyen bakteriler sebebiyle, hastalık kalbe kadar ulaşabilmektedir. Bu evreden sonra ise hasta kişi ölür.

Bel Soğukluğu Nedir

Bel Soğukluğu Nasıl Bulaşır?

Bel soğukluğu oral, vajinal, anal ve salgı aktarımı ile bulaşabilen bir hastalıktır. Bu hastalığın bulaşma nedenleri ise korunmasız cinsel ilişkiler, hayat kadınları ile ilişkiye girmek ve çok eşli bir cinsel hayat yaşamaktır.

Bel Soğukluğu Belirtileri

Bel soğukluğu hastalığının belirtileri kimi zaman belirgin olarak ortaya çıksa da bu tüm hastalar için geçerli olmayabilmektedir. Yani kimi hastalar için belirtiler gizli kalabilmekte ve anlaşılması zor olmaktadır. Ancak bu hastalığın uzmanlarca belirtilen başlıca belirtileri vardır. 

Erkeklerde;
  • Penis ucunda salgı oluşumu ve akıntılar
  • Sancılı idrar ve idrar çıkarmada güçlük
  • İç çamaşırlarda akıntıların ve hastalığın getirdiği fark edilebilir lekeler

Kadınlarda;

  • Kadınlarda rahatsız edici vajina kokusu
  • Genital bölgede kabarma ve kaşıntı
  • Sıkça idrara çıkma eğilimi
  • Uzun süreli vajinal akıntılar

Bel Soğukluğu Tanısı

Bel soğukluğu tanısının koyulması için laboratuar ortamında testler yapılmalıdır. Testler ise dışarıya atılan salgılar üzerinde yapılabilmektedir.

Bel Soğukluğu Tedavisi

Bel soğukluğu tedavisi günümüz şartlarında kolaylıkla yapılabilmektedir. Tedavisi oldukça basit ve etkili olup kısa sürede etkisini gösterebilmektedir. Bu hastalığa sebep olan etmenler bakteriler olduğu içinde tedavisi de bakteri öldürücüler yani antibiyotiklerdir. Günümüzde bu hastalık için birçok farklı antibiyotik çeşidi bulunmaktadır.

Bel Soğukluğu Hastalığından Korunma Yolları

Bel Soğukluğu hastalığından korunmanın en iyi yolu korunmalı olarak cinsel ilişkiye girmek ve tek eşli ilişki yaşamaktır. Aynı zamanda hayat kadınları ile ilişkiye girilmemesi de bu hastalığa yakalanma riski azaltacaktır.Bel Soğukluğu Nedir Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

1 Yorum Yapılmış "Bel Soğukluğu Nedir"

Admin

Bel Soğukluğu Nedir ? hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Bel Soğukluğu Nedir ? konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

28.01.2013


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Bel Soğukluğu , Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Eylül - 2014